Steinway & Sons – historia, produkcja, sprzedaż, tajemnica popularności

Marcin Fidos, Przedstawiciel polskiego dystrybutora firmy Steinway & Sons, muzykolog

Prezentacja fortepianu Steinwaya D-274

W referacie przedstawiona zostanie historia marki Steinway & Sons, omówiona produkcja instrumentów w fabrykach w Nowym Jorku i Hamburgu, wspomniane zagadnienia techniczne modelu D-274, a także problemy sprzedaży instrumentów w Polsce (wybór w Hamburgu), i sylwetki związanych ze Steinwayem artystów; wspomniane zostaną marki Boston i Essex. Referat przedstawi również profil firmy CHPM (dystrybutora marki Steinway & Sons w Polsce).

Marcin Fidos – absolwent Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Zarządzania Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Autor pracy „Motety pasyjne Jacobusa Gallusa (Handla) w Agendzie Hieronima Powodowskiego” („Przegląd Muzykologiczny” 2013). W latach 2012-2014 doradca klienta w Salonie Boesendorfera, od 2014 roku jest doradcą klienta w Salonie Steinway &  Sons (Pianosalon) w Warszawie.